| MODEL | TUF-GAMING-1000G-WHITE |
|---|---|
| Intel Form Factor | ATX12V |
| PFC Type | Active PFC |
| ATX Standard | ATX 3.0 |
| Dimensions | 150 x 150 x 86 mm |
| Efficiency | 80Plus Gold |
| Protection Features | OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP |
| Hazardous Materials | ROHS |
| AC Input Range | 100-240Vac |
| DC Output Voltage | +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb |
| Maximum Load | 25A25A83.3A 0.8A 3A |
| Combined Load | 130W 130W 1000W 9.6W 15W |
| Total Output | 1000W |
| Cable Connectors | MB 24/20-pin x 1 |
| Package Contents | Power Cord x 1 |
| Weight | 2.48kg (single PSU) |
| 0dB Technology | Supported. The fan shuts off entirely when the PSU is under certain load |
|---|---|
| Intel Form Factor | ATX12V |
| PFC Type | Active PFC |
| ATX Standard | ATX 3.0 |
| Efficiency | 80Plus Gold |
| Hazardous Materials | ROHS |
| Total Output | 1000W |
Nguồn Asus TUF Gaming 1000G WHITE – 1000W ( ATX3.0/Pci Gen 5.0 /80 Plus Gold/Full Modular)
Trong kho
Đánh giá Nguồn Asus TUF Gaming 1000G WHITE – 1000W ( ATX3.0/Pci Gen 5.0 /80 Plus Gold/Full Modular)